9 روش برای پرپشت شدن ابروها

نوشته تحریریه ژیلمو

17 تیر 1403

سبک زندگی

0 نظر

9 روش برای پرپشت شدن ابروها

به طور کلی شاید بتوان گفت درمان‌های خانگی می‌توانند درصد کمی به رشد ابروهای شما کمک کنند، اما خب امتحان کردن آن ها به هیچ عنوان مضر نیست. ابروهای نازک ناشی از کندن بیش از حد یا یک بیماری قابل درمان ممکن است پرتر شوند، اما اگر به طور طبیعی نازک باشند نه. شرکت های لوازم آرایشی مداد، ژل و سایر محصولاتی را به بازار عرضه می کنند که می توانند به پرپشت تر نشان دادن ابروهای شما کمک کنند. اما آیا راهی برای پرپشت تر شدن ابروها بدون اتکا به آرایش وجود دارد؟

چه ریزش مو داشته باشید و چه فقط ابروهای نازک طبیعی داشته باشید، اگر می خواهید ابروهای پرپشت تری دارید، درمان های خانگی متعددی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. پس با ما در این مقاله از مجله ژیلمو همراه باشید.

1. روغن نارگیل

امروزه محبوبیت روغن نارگیل هم به عنوان روغن پخت و پز و هم به عنوان مکمل غذایی افزایش یافته است. همچنین به عنوان ماده ای مفید برای مو و پوست در صورت استفاده موضعی تبلیغ می شود.

در حالی که این روغن به طور گسترده برای نگرانی های سلامت عمومی، مانند کاهش وزن و زوال عقل مورد مطالعه قرار گرفته است، هیچ داده علمی گسترده ای وجود ندارد که از استفاده از روغن نارگیل برای افزایش ضخامت مو پشتیبانی کند. با این حال، باور های عمومی درباره روغن نارگیل برای سلامت مو در بازار سلامت طبیعی ادامه دارد.

برای استفاده از آن  به سادگی مقدار کمی روغن را در دستان خود گرم کرده و بمالید و آن را در ناحیه ابرو ماساژ دهید. شما می توانید روغن را یک شب روی پوست ابرو بگذارید و صبح آن را بشویید.

2. روغن درخت چای

مانند روغن نارگیل، روغن درخت چای با ایجاد یک سد مرطوب کننده برای سلامت سلولی و فولیکولی، رشد و ضخامت ابرو را تحریک می کند.

روغن درخت چای که در گذشته برای بریدگی ها و سایر جراحات استفاده می شود، یک درمان پوستی مفید است. این ماده در بسیاری از محصولات بدون نسخه موجود است، اما می‌توانید عصاره‌های روغن درخت چای را نیز پیدا کنید تا مستقیماً روی ابروهای خود بمالید.

در حالی که روغن درخت چای ممکن است به عنوان یک درمان جایگزین برای رشد ابروهای ضخیم ستایش شود، هیچ مطالعه علمی که این ادعاها را تأیید کند وجود ندارد.

همانطور که مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH) گزارش می دهد، مطالعات کمی با انسان ها انجام شده است. از این میان، تنها نتایج امیدوارکننده برای روغن درخت چای شامل درمان آکنه و عفونت‌های قارچی است. برای استفاده از این برنامه می توانید به صورت روزانه آن را روی ابروهای خود بمالید و بگذارید یک شب روی ابرو بماند.

3. روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس شاید بیشتر به دلیل اثرات آرام بخش آن شناخته شده است. اما هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود، تصور می شود که با ریزش مو نیز مبارزه می کند.

از نظر مطالعات علمی، به نظر می رسد اسطوخودوس فقط در درمان استرس نویدبخش است. در حالی که به طور کلی به عنوان یک درمان ریزش مو مضر در نظر گرفته نمی شود، هیچ مطالعه کیفی اثربخشی این استفاده را تایید نمی کند. اما برای استفاده از آن می توانید عصاره اسطوخودوس را روزانه در ناحیه ابرو ماساژ دهید تا یک مراسم آرامش بخش برای آن ها داشته باشید. همچنین باید روغن را روی قسمت دیگری از پوست خود آزمایش کنید، زیرا ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد جوش شود.

4. عصاره نخل اره‌ای

عصاره نخل اره‌ای مکملی است که گاهی برای درمان ریزش مو استفاده می شود. در حالی که عصاره نخل اره‌ای به طور گسترده برای مشکلات پروستات و عفونت های دستگاه ادراری مورد مطالعه قرار گرفته است، منبع NCCIHTrusted  اشاره می کند که مطالعات کمی برای استفاده های دیگر این ماده وجود دارد. این بدان معنی است که تحقیقات در مورد ایمنی و اثربخشی برای رشد موهای ابرو محدود است. اما استفاده کردن آن نمیتواند خالی از لطف باشد.

5. نظافت هوشمندانه

در برخی موارد، دستیابی به ابروهای ضخیم‌تر ممکن است صرفاً به تکنیک‌های آرایش مناسب بستگی داشته باشد. سعی کنید برای رسیدن به این موضوع حتما  نکات زیر را رعایت کنید:

 • از پرکردن بیش از حد ابروهای خود خودداری کنید.
 • همیشه موهای زائد را فقط در نور کم بردارید. کار در نور روشن منجر به افزایش بیش از حد می برداشت موی ابرو شود.
 • از فشار دادن بیش از حد به ناحیه مورد نظر با مداد ابرو خودداری کنید.
 • هر روز ابروهای خود را با برس یا اسپول ابرو بکشید.

پس از چند هفته، عادات خوب نظافت احتمالا نتیجه خواهد داد. اگر هنوز نتیجه ای نمی بینید، با یک متخصص پوست در مورد مداخلات شدیدتر صحبت کنید.

پیوند جراحی ممکن است در موارد ریزش موی قابل توجه یا آسیب فولیکول استفاده شود. این روش برای موارد ضربه یا ریزش موی گسترده توصیه می شود.

6. استرس زدایی

وقتی افرادی که تحت استرس هستند، جملاتی مانند «فکر می‌کنم موهایم را از دست بدهم» به زبان می‌آورند، ممکن است درگیر چیزی مشابه حرف هایشان شوند.

مطالعه‌ای در سال 2021 روی موش‌ها نشان داد که هورمون استرس کورتیکوسترون می‌تواند بر رشد مو تأثیر بگذارد.

Erum N. Ilyas، MD، MBE، FAAD، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره و موسس و مدیر عامل AmberNoon، خاطرنشان می کند: «ریزش موی مرتبط با استرس اغلب به عنوان یک «چراغ چک» در نظر گرفته می شود.

ایلاس می گوید استرس می تواند منجر به وضعیتی به نام تلوژن افلوویوم شود که چرخه رشد مو را تغییر می دهد. اگرچه اغلب به عنوان دلیلی برای ریزش موی سر در نظر گرفته می شود، اما ایلاس یادداشت می کند که ابروها و مژه ها نیز تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرند.

تریکوتیلومانیا، یا تمایل به کشیدن مو، از جمله زمانی که تحت استرس است، نیز می تواند بر ابروها تأثیر بگذارد.

یافتن راه هایی برای کاهش استرس می تواند به کاهش ریزش موهای ابرو کمک کند. به عنوان مثال، مدیتیشن ممکن است به این موضوع کمک کند.

یک مطالعه در سال 2021 روی بیش از 300 نفر نشان داد که انجام تمرینات سلامت روان مبتنی بر مدیتیشن ممکن است میزان هورمون استرس کورتیزول را در مو کاهش دهد.

همچنین خرید یک لباس جذاب نیز می تواند به شما در کمتر شدن استرستان کمک کند، پیشنهاد ما برای رسیدن به آرامش بیشتر به کمک خرید، مانتو شومیزی بیسکوییتی با کیفیت موجود در فروشگاه لباس زنانه ژیلمو می باشد.

7. کرم موضعی با بیماتوپروست

ماداروز ابرو وضعیتی است که شامل عدم رشد یا ریزش موهای ابرو می شود. بیماتوپروست، دارویی که در ابتدا توسط FDA برای رشد مجدد مژه تایید شده بود، ممکن است برای این موضوع کمک کننده باشد.

یک مطالعه در سال 2018 نشان داده است که استفاده روزانه از محلول بیماتوپروست 0.03 درصد ممکن است به افراد در دستیابی به رشد پایدار موی ابرو کمک کند.

8. روغن زیتون

شما می توانید روغن زیتون را در محصولاتی که با هدف آبرسانی به قفل های ابرو شما انجام می شود، پیدا کنید. اما آیا می تواند به رشد مو به خصوص در اطراف ابرو کمک کند؟

مطالعه‌ای در سال 2015 روی موش‌ها نشان داد که استفاده از ترکیبات مشتق شده از درختان زیتون می‌تواند باعث رشد مو شود.

محققان می گویند اطلاعات کمی برای حمایت از استفاده موضعی از روغن زیتون برای رشد موهای ابرو وجود دارد.

آن ها همچنین اشاره می کنند که: اگرچه به دلیل فقدان مطالعاتی که این موضوع را تأیید می‌کند، گفتن اینکه روغن زیتون می‌تواند رشد مو را تحریک کند، مشکل است، اما حداقل ممکن است موها را بپوشاند تا دور و ضخامت بیشتری به آنها بدهد.

9. ماساژ

ماساژ ابرو نه تنها ممکن است احساس خوبی داشته باشد، بلکه این احتمال وجود دارد که به طور طبیعی رشد آن ها را تحریک کند. یک مطالعه در سال 2016 از 9 مرد نشان داد که ماساژ پوست سر می تواند ضخامت مو را افزایش دهد.

این مطالعه کوچک و فقط شامل مردان و روی رشد موهای سر متمرکز بود. هیچ داده مشابهی برای حمایت از ماساژ برای تحریک رشد موهای ابرو وجود ندارد، اما امتحان کردن آن در حد اعتدال ضرری ندارد.

متخصصین این امر می گویند: شما می توانید ماساژ ملایم را برای کمک به گردش خون در این ناحیه امتحان کنید. با این حال می توانیم نسبت به اصطکاک یا مالش بیش از حد در این ناحیه هشدار دهیم.

توجه داشته باشید که در حالی که تحقیقات نشان می دهد فواید سلامتی زیادی از این موارد که برایتان ارائه دادیم، وجود دارد، سازمان غذا و دارو (FDA) خلوص یا کیفیت اسانس ها را کنترل یا تنظیم نمی کند. مهم است که قبل از شروع استفاده از روغن های ضروری با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید و مطمئن شوید که کیفیت محصولات یک برند را بررسی کنید. همیشه قبل از امتحان یک اسانس جدید یک آزمایش پچ انجام دهید و هر روغن ضروری را با روغن حامل رقیق کنید تا پوست شما نسوزد.

چگونه لکه های طاسی روی ابروهایمان را برطرف کنم؟

اول، پیدا کردن علت اصلی لکه های طاسی می تواند به شما کمک کند تا راه حلی برای آن پیدا کنید. دلایل ریزش موی ابرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • فشار عصبی
 • تریکوتیلومانیا
 • بیماری های خود ایمنی، مانند آلوپسی آره آتا
 • اگزما
 • شیمی درمانی
 • آلرژی
 • مشکلات تیروئید
 • سن

پزشک مراقبت های اولیه شما می تواند از طریق معاینه یا آزمایش خون به تشخیص مشکلتان کمک کند. آنها همچنین می توانند شما را به یک متخصص، مانند یک متخصص غدد، متخصص پوست، یا متخصص آلرژی ارجاع دهند. با این حال، همیشه نمی توان به طور طبیعی نقاط طاسی را برطرف کرد.

برای مثال، افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، ممکن است نیاز به استفاده از محلول های آرایشی داشته باشند. افراد مبتلا به مشکلات تیروئید ممکن است به دستور پزشک خود نیاز به دارو داشته باشند.

متخصصین می گونید راه حل های دیگر برای دستیابی به ابرویی پرپشت تر عبارتند از:

 • میکروبلیدینگ یا خالکوبی آرایشی دائمی
 • استفاده آرایشی از پودر یا محصولات ابرو
 • کاشت مو

سخن پایانی

روش هایی که در این مقاله به شما ارائه دادیم، می تواند به بالا رفتن تراکم و پرپشت شدت ابروهایتان کمک زیادی کند، هرچند حتما به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است این روش ها برای هر فرد نتیجه متفاوتی داشته باشد. امیدواریم که توانسته باشیم در هرچه پرپشت شدن ابروهایتان کمک کرده باشیم و حتما در صورتی که روش جذابی می شناسید با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه دسته‌بندی‌ها سبد خرید 0 جستجو ورود/ثبت‌نام