15 ترفند آرایشی برای چشم های کوچک

نوشته تحریریه ژیلمو

9 آذر 1402

زیبایی

0 نظر

15 ترفند آرایشی برای چشم های کوچک

اگر چشم‌های کوچکی دارید، پیدا کردن نکات آرایشی برای چشم‌های کوچک می‌تواند واقعاً سخت باشد، شاید این موضوع که چشم های کوچک به زیبایی افراد اضافه می کند یا نه موضوعی کاملا شخصی باشد، اما ما سعی کرده ایم که در این مقاله از مجله ژیلمو شما را با 15 ترفند بی نظیر آشنا کنیم تا اگر چشمان کوچکی دارید با رعایت آن ها بتوانید بهترین آرایش ممکن را روی صورت خود پیاده سازی کنید. پس با ما همراه باشید.

1. ابروهای مرتب برای آرایش چشم کوچک

اولین نکته آرایشی برای چشم های کوچک داشتن ابروهای مرتب است. بالا نگه داشتن ابروهایتان و آراسته کردن آن ها باعث می شود چشمانتان برجسته تر و بزرگتر به نظر برسد! پس حتما به مرتب نگه داشتن ابرو هایتان توجه زیادی داشته باشید.

2. سایه چشم کم رنگ روی پلک ها

آیا می دانستید که سایه چشم کم رنگ می تواند اندازه و شکل چشمان شما را بیشتر نشان دهد؟ این نکته برای چشم‌های کوچک به این معنا است که سایه چشم کم رنگ را در امتداد پلک خود قرار دهید. این ترفند می تواند هر رنگی که می خواهید به چشمانتان بزنید را در بر بگیرد، اما مطمئن شوید که رنگ آن مات و کمرنگ باشد .

با آرایش مناسب می توان چشم های ریز را تقویت درشت نشان داد و یکی از بهترین راه ها برای این کار استفاده از سایه چشم کم رنگ است. سایه چشم کم رنگ می تواند به درشت تر و روشن تر نشان دادن چشم ها کمک کند. برای چشم های کوچک، بهترین رنگ برای استفاده، صورتی روشن، بنفش و آبی است، زیرا به برجسته کردن رنگ چشم کمک می کند. هنگام استفاده از سایه چشم، حتما از یک دست رنگ روشن نیز استفاده و رنگ ها را با هم ترکیب کنید. سعی کنید برای استفاده با روشن ترین رنگ در گوشه داخلی چشم شروع کنید و آن را به سمت بیرون ترکیب کنید. سپس، از رنگ کمی تیره‌تر در گوشه بیرونی چشم استفاده کنید و آن را دوباره با هم ترکیب کنید. این کار به ایجاد ظاهری طبیعی‌تر روی صورت شما کمک می‌کند.

هنگام استفاده از سایه چشم، استفاده از برس مناسب نیز مهم است. یک برس مناسب سایه چشم صاف، به اعمال سایه چشم به طور یکنواخت و ترکیب آن کمک می کند، این موضوع در حالی است که همیشه یک برس زاویه دار به ایجاد ظاهری واضح تر کمک می کند. همچنین استفاده از پرایمر سایه چشم نیز بسیار مهم است، زیرا به حفظ سایه چشم کمک و از چروک شدن آن جلوگیری می کند.

همانگونه که در بالا اشاره کردیم،  زیبایی مساله ای فردی و منحصربه‌فرد است، درست مانند هر جفت چشم‌های زیبایی که دارید! پس سعی کنید آنها را در آغوش بگیرید!

3. برای روشن کردن چشم ها از رنگ های روشن استفاده کنید

شما می توانید از رنگ های روشن نیز در آرایشتان استفاده کنید تا چشمانتان را درخشان کرده و بیدارتر به نظر برسید! این نکته آرایشی مخصوصاً برای افرادی که در هنگام صبح که واقعاً خسته هستند خوب عمل می کند. اگر شما نیز از این دسته هستید، روش بالا باعث می شود که چشمان شما فوق العاده بیدار و هوشیار به نظر برسند بدون اینکه مجبور باشید خیلی تلاش کنید!

هنگامی که می خواهید چشمان خود را روشن تر و بیدارتر نشان دهید، رنگ های روشن انتخابی عالی هستند. این نکته آرایشی مخصوصاً برای آن دسته افرادی که صبح‌ها احساس خستگی می‌کنند و باید هوشیار به نظر برسند مفید است. از رنگ های روشن می توان برای درشت تر، بیدارتر و پر جنب و جوش تر جلوه دادن چشمان نیز استفاده کرد.

به عنوان مثال، استفاده از سایه‌های روشن صورتی، هلویی یا شامپاینی روی پلک‌ها و گوشه‌های داخلی چشم‌ها می‌تواند واقعاً آنها را باز کند. برای تقویت بیشتر جلوه نیز می توانید از یک سایه برجسته روی استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم خود استفاده کنید. این کار باعث می شود چشمان شما بیدارتر و هوشیارتر به نظر برسند. علاوه بر این، می توانید از یک خط چشم کم رنگ استفاده کنید تا چشمان خود را بزرگتر و بیدارتر نشان دهید. استفاده از یک خط چشم روشن در خط پایین مژه چشمان شما را باز کرده و آنها را بزرگتر نشان می دهد. در نهایت، ریمل روی مژه های بالا و پایین واقعاً می تواند چشمان شما را برجسته کند و بیدارتر به نظر برساند.

4. رنگ های تیره تا گوشه های بیرونی چشم

اگر به دنبال راهی هستید که چشمان خود را واقعاً برجسته و زیبا نشان دهید، این نکته فقط برای شماست! فقط کافیست کمی از آن سایه چشم تیره ای را که در لوازم آرایشیتان دارید در امتداد گوشه های بیرونی چشمان خود بکشید.

رنگ های تیره می توانند راهی عالی برای برجسته کردن چشمان شما باشند. هنگامی که این رنگ ها روی گوشه بیرونی چشم ها اعمال می شود، رنگ های تیره می توانند رنگ چشم های شما را نمایان کرده و آنها را برجسته کنند. این نکته به ویژه برای کسانی که چشمان کوچکی دارند روشی بسیار مفید است، زیرا رنگ های تیره می توانند توهم چشم های بزرگتر را برای دیگران ایجاد کنند.

هنگام استفاده از رنگ های تیره در گوشه های بیرونی چشم، مهم است که از یک دست رنگ روشن استفاده کنید. با مقدار کمی سایه چشم شروع کنید و به تدریج رنگ را تقویت کنید تا به اثر دلخواه برسید. همچنین مهم است که سایه چشم را به سمت بیرون و بالا ترکیب کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشید.

برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌ها، سعی کنید از یک سایه چشم روشن در گوشه‌های داخلی چشم استفاده کنید. این کار باعث ایجاد جلوه ای روشن و درشت تر به نظر رسیدن چشم ها می شود. همچنین می‌توانید از خط چشمی با رنگ روشن در امتداد خط مژه‌های پایین استفاده کنید تا توهم چشم‌های درشت‌تر را ایجاد کنید.

در نهایت، استفاده از ریمل را فراموش نکنید. فر کردن مژه ها و زدن چند لایه ریمل به باز شدن چشم ها و بزرگتر نشان دادن آنها کمک می کند. همچنین استفاده از ریمل ضد آب برای جلوگیری از لک شدن و اطمینان از ماندگاری آرایش شما در تمام طول روز مهم است.

5. رنگ های روشن زیر استخوان ابرو برای آرایش چشم کوچک

آنچه را که در مورد رنگ های روشن گفتیم و اینکه چگونه می توانند چشمان شما را بسیار بیدارتر و هوشیارتر نشان دهند را به خاطر دارید؟ خب، اگر از رنگ های روشن در زیر استخوان ابروی خود استفاده کنید، در واقع می تواند چشمان شما را حتی بسیار بزرگتر نیز نشان دهد!

استفاده از رنگ های روشن در زیر استخوان ابرو می تواند راهی عالی برای بزرگتر نشان دادن چشم های کوچک باشد. انجام این تکنیک ساده و آسان برای انجام است. ابتدا باید یک رنگ سایه چشم روشن به ناحیه زیر ابروی خود بزنید. این ناحیه اغلب به عنوان استخوان ابرو شناخته می شود. هنگامی که سایه چشم را می زنید، آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید تا یک هایلایت ظریف ایجاد شود. رنگ های روشن توجه را به ناحیه مورد نظر جلب می کند و به چشمان شما جلوه درشت تری می بخشد.

هنگام استفاده از سایه چشم استفاده از رنگ های مناسب بسیار مهم است. برای چشم های کوچک، اگر می خواهید سایه های روشن و خنثی را انتخاب کنید، سایه هایی مانند بژ، مایل به قهوه ای و عاج بهترین کارایی را خواهند داشت. سعی کنید از رنگ های خیلی تیره یا خیلی روشن اجتناب کنید، زیرا می توانند چشمان شما را حتی کوچکترنیز نشان دهند.

علاوه بر استفاده از رنگ های روشن، می توانید از خط چشم نیز برای درشت نشان دادن چشم ها استفاده کنید. هنگام استفاده از خط چشم، سعی کنید از رنگ های خنثی مانند قهوه ای یا مشکی استفاده کنید. یک خط نازک نزدیک به خط مژه بزنید و سپس با یک برس ترکیبی آن را لکه دار کنید.

6. مژه بالایی خود را خط بکشید

این نکته برای چشم های کوچک جوابگو است و واقعاً آنها را دوست داشتنی و درشت تر نشان می دهد! پس حتما به انجام دادن این ترفند فکر کنید.

7. از گوشه بیرونی چشم خط عبور کنید

یادتان هست که گفتیم چند ترفند برای کشیدن خط چشم وجود دارد؟ یکی از آن ها مورد شماره 7 لیست ما است. در واقع شما می توانید از خط چشم خود برای عبور از گوشه بیرونی چشم خود استفاده کنید، تقریباً به شکل چشم گربه ای این روش کمی چشم شما را از حالت اصلی خود بیرون می کشد و آن را بسیار بزرگتر نشان می دهد!

8. خط مژه پایینی

تمرکز داشتن روی خطر مژه پایینی می تواند تاثیر بسیار زیادی در اندازه چشم های شما داشته باشد، پس اصلا آن را دست کم نگیرید زیرا می تواند به شما کمک کند تا هنگام پوشیدن تیشرت لانگ گلدوزی شده چشمانی درشت تر داشته باشید و آن ها را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهد.

همچنین ژیلمو انتخابی بی نظیر برای خرید آنلاین تیشرت های مختلف و هر نوع لباسی که مد نظرتان است می باشد پس حتما سری به بخش محصولاتمان بزنید.

9. لکه دار کردن برای آرایش چشم کوچک

یکی دیگر از نکات آرایشی عالی برای چشم های کوچک که همگی حول خط چشم می چرخد این است که خط چشم خود را کمی لکه دار کنید! این کار را می توان روی پلک های بالا و پایین انجام داد. ولی این موضوع بسیار مهم است که توجه داشته باشید خیلی آن را لکه دار جلوه ندهید.

10. خط چشم سفید روی لبه داخلی چشم

این نکته آرایشی تماماً در مورد روشن کردن چشمان شما و برجسته کردن آنها است! خط چشم سفید درست در اطراف لبه های داخلی چشم شماست و در واقع می تواند چشمان شما را بسیار بزرگ و عروسکی نشان دهد. همچنین باعث می شود که آنها بسیار بیدار به نظر برسند. این روش بهترین راه برای پوشاندن خستگی یا خواب بد شبانه است!

خط چشم سفید یک راه عالی برای درشت تر و روشن تر نشان دادن چشم های کوچک است. وقتی روی لبه های داخلی چشم ها اعمال می شود، می تواند آنها را عروسکی مانند و بیدار نشان دهد. این یک ترفند بسیار مفید برای کسانی است که شب دیروقت بوده اند یا از خستگی رنج می برند و می خواهند هوشیارتر به نظر برسند.

هنگام کشیدن خط چشم سفید روی لبه داخلی چشم، حتما از یک قلم نازک استفاده کنید. بهتر است از خط چشم نازکی استفاده کنید، زیرا این موضوع به جلوگیری از پیدا شدن ظاهر به اصطلاح (راکون مانند) کمک می کند. همچنین حتما از یک خط چشم باکیفیت استفاده کنید که چشم شما را اذیت نکند.

برای تکمیل ظاهرتان نیز  می توانید از خط چشم مشکی برای خطوط مژه بالا و پایین استفاده کنید. این روش به مشخص کردن قالب چشم ها کمک می کند و آنها را بزرگتر نشان می دهد. اگر می خواهید وضوح بیشتری به چشم ها اضافه کنید، از یک سایه چشم تیره برای خطوط مژه بالا و پایین استفاده کنید. این موضوع نیز باعث می شود ظاهر دراماتیک تری داشته باشید.

در نهایت نیز سعی کنید چند لایه ریمل به مژه ها بزنید. این ترفند کمک می کند تا چشم ها بزرگ تر و واضح تر به نظر برسند.

11. مژه های فر برای آرایش چشم کوچک

آیا فکر کرده اید که مژه های شما در نکات آرایشی برای چشم های کوچک دیده نمی شود؟ به هیچ وجه! مژه های شما می توانند چشمان شما را فوق العاده بزرگ نشان دهند. پس به هیچ عنوان فر کردن مژه هایتان را فراموش نکنید.

12. مژه ها را حجم دهید

یکی دیگر از راه های عالی برای درشت نشان دادن چشم ها استفاده از ریمل حجم دهنده است! حجم دادن اصولی روش دیگری است که می تواند چشم هایتان را درشت و متفاوت جلوه دهد

13. برای آرایش چشم کوچک دو لایه ریمل بزنید

وقتی ریمل خود را می زنید، فقط یک لایه ریمل نکنید. در عوض، مطمئن شوید که حداقل 2 لایه ریمل می زنید. به این ترتیب، می‌دانید که نه تنها حجم بیشتری خواهید داشت، بلکه مژه‌هایتان بسیار برجسته‌تر نیز می‌شوند!

14. بیشترین ریمل را روی گوشه های میانی و بیرونی چشم قرار دهید

یکی از ترفندهای ریمل که واقعاً برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌های شما جواب می دهند، این است که مطمئن شوید که ریمل خود را روی گوشه‌های میانی و بیرونی چشم خود قرار داده اید. این نکته آرایشی برای چشم های کوچک گزینه ای بی نظیر است! فقط مراقب باشید زمانی که ریمل خود را میزنید آن را از گوشه داخلی چشم دور نگه دارید.

ریمل یکی از اجزای ضروری هر نوع آرایشی است و برای بزرگتر نشان دادن چشم های کوچک می تواند بسیار مفید باشد. هنگام استفاده از ریمل، نکته کلیدی تمرکز روی گوشه های میانی و بیرونی چشم است. این مساله باعث ایجاد توهم در ناحیه چشم برای بزرگتر دیده شدن آن می شود، زیرا ریمل توجه را به گوشه چشم جلب می کند.

هنگام استفاده از ریمل در گوشه های بیرونی چشم، مطمئن شوید که از یک حرکت رو به بالا برای ایجاد اثر لیفتینگ استفاده کنید. این روش به باز شدن چشم ها و بزرگتر نشان دادن آنها کمک می کند. علاوه بر این، هنگام استفاده از ریمل در گوشه های داخلی چشم، حتما از یک دست سبک استفاده کنید، زیرا مصرف بیش از حد محصول می تواند چشم ها را کوچکتر نشان دهد.

هنگام زدن ریمل روی مژه ها حتما از حرکات زیگ زاگ استفاده کنید. این روش به جدا شدن و مشخص شدن مژه ها و همچنین به ایجاد توهم چشم های بزرگتر نیز کمک می کند. علاوه بر این، حتما از ریمل بلند کننده استفاده کنید، زیرا این کار به بلندتر و ضخیم شدن مژه ها کمک می کند و چشم ها را بزرگ تر نشان می دهد.

15. از هایلایتر مایع روی گونه ها استفاده کنید

در حالی که بسیاری از این تکنیک ها برای چشم های کوچک دور چشمان شما می چرخند، چرا سعی نکنید کل صورت خود را درگیر کنید؟ استفاده از هایلایتر مایع در امتداد استخوان گونه شما یک راه عالی برای برجسته کردن چشم ها و استخوان های گونه شما است.

اگر به دنبال ترفند هایی برای  تشخیص عطر اصل از تقلبی هستید، پیشنهاد می کنیم سری به مقاله های ژیلمو بزنید.

سخن پایانی

این 15 روش را می توان خلاصه ای از ایده آلترین ترفند ها برای رسیدن به چشمانی درشت هنگام آرایش نام برد که سعی کردیم در یک مقاله مفید و کامل به شما آن ها را ارائه دهیم. اگر ترفند و راه حل کاربردی دیگری نیز برای آرایش مناسب چشم های کوچک می شناسید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه دسته‌بندی‌ها سبد خرید 0 جستجو ورود/ثبت‌نام