15 نکته برای اینکه همیشه مرتب به نظر بیایید

نوشته تحریریه ژیلمو

8 تیر 1403

مد و استایل

0 نظر

15 نکته برای اینکه همیشه مرتب به نظر بیایید

می توان گفت که غیرممکن است که همیشه همه چیز را در کمد لباسمان با هم داشته باشیم. مطمئناً، می‌توانید سعی کنید بهترین ظاهر خود را در اداره داشته باشید و در شب ملاقات دوستانه خود با نزدیکانتان لباسی برای درخشیدن بپوشید، اما هیچ کسی نیست که موهایش همیشه مرتب باشد و لباس‌هایش همیشه با هم هماهنگ باشند. اما با این وجود، شما هنوز هم می توانید با موهایی براق، آرایشی بی عیب و نقص و لباسی جمع و جور شگفت انگیز به نظر برسید. همه این ها زمانی که به دست می آید که در چارچوب ذهنی درستی هستید، و برای این موضوع کمی برنامه ریزی قبلی و خرید استراتژیک لازم است، اما نه خیلی زیاد. شک نکنید که با کمک گرفتن از این مقاله در آن روزهای نه چندان درخشان، سپاسگزار انتخاب صحیحتان خواهید بود که برای انجام این کار وقت گذاشتید تا دیگر نگران اشتباهات نامطلوب در لباس پوشیدن نباشید.

در زیر، ساده‌ترین نکات استایلی مناسبی را پیدا خواهید کرد که می‌توانید بدون خرج کردن زیاد، شیک و دلنشین به نظر برسید، چه می‌خواهید سر کار باشید، چه در میان وعده‌های غذایی یا حتی فقط در سوپرمارکت. از پیدا کردن یونیفرم استایل خود گرفته تا ایجاد یک روال آرایش سریع، این نکات به شما کمک می کند تا به سرعت از در منزلتان خارج و بهترین ظاهر خود را داشته باشید. با مجله ژیلمو همراه باشید

1- یک استایل سبک برای خودتان ایجاد کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اینکه هر روز شیک و تمیز به نظر برسید، داشتن لباس‌هایی است که همیشه خوب به نظر می‌رسند. بهترین راه برای انجام این کار؟ یک استایل سبک برای خودتان ایجاد کنید. به عنوان مثال، یونیفرم شخصی شما برای دفتر کارتان ممکن است شلوار جین راسته ، یک کت و شلوار و تی شرت، یا یک لباس با رنگ خنثی، گوشواره و کفش پاشنه بلند باشد. از طرف دیگر، یونیفرم استایل شما برای فعالیت های بیرونی ممکن است شلوار جین و یقه اسکی، یا شلوار استرچ و یک ژاکت دوخت باشد. هر چه که باشد، یونیفرم شما یک لباس شیک است که می توانید با کمترین تلاش دوباره به تن کنید. همچنین باید چیزی باشد که بتوانید برای طیف وسیعی از کدهای لباس و فصل تنظیم کنید.

2- رنگ های خود را پیدا کنید

البته که باید هر رنگی را که دوست دارید بپوشید و احساس خوشبختی و خوشحالی را در شما ایجاد کند. اما اگر یونیفرم استایل خود را حول یک پالت خاص می‌سازید، ایده خوبی است که رنگ‌هایی را در نظر بگیرید که شما را به بهترین شکل ممکن می‌سازد.

به عنوان مثال، طبق گفته متخصصین، افرادی که رنگ پوست سرد دارند، نسبت به رنگ آبی روشن، زمردی، بنفش تیره، اسطوخودوس، یاقوت سرخ و رز ترکیب ایده آل تری خلق می کنند.

افرادی که رنگ پوست گرم دارند به رنگ های نارنجی، زرد، طلایی، سبز گرم و زیتونی واکنس مناسب نشان می دهند و بهترین رنگ های خنثی برای آن ها رنگ های مایل به قرمز، سفید خامه ای و شکلاتی است. و آنهایی که رنگ پوست خنثی دارند در رنگ های هلویی روشن، صورتی غبارآلود، سبز یشمی و سبز کامو بهتر به نظر می رسند، همچنین رنگ های خنثی مورد علاقه آنها سفید مایل به کرم، مایل به قرمز و خاکستری است.

تنها رنگی که برای همه عالی به نظر می رسد؟ برای این سوال جواب مشخصی وجود ندارد چون متغیر های مختلفی در افراد وجود دارد، به همین دلیل است که نمی‌توانیم لباسی با رنگ خاصی توصیه کنیم.

3- انتخاب کفش صحیح برای استایلتان

یک کفش عالی مانند نقطه انتهای جمله است. اگر به درستی انتخاب شود، با بقیه لباس شما به صورت یکپارچه ترکیب می شود. و اگر اینطور نباشد، مثل یک بخش دردناک از ساختار استایل شما بیرون خواهد آمد. اما داشتن یک کفش عالی به این معنی نیست که شما به کفش های زیادی نیاز دارید و مطمئناً به این معنی نیست که باید پول زیادی را برای آنها خرج کنید. نکته کلیدی این است که پایه های خود را با اصول اولیه بپوشانید: یک کفش ورزشی سفید (فقط به یاد داشته باشید که آنها را هر چند هفته یکبار در لباسشویی بیندازید)، یک چکمه مشکی، کفش های راحتی حرفه ای، صندل، چکمه های بلند تا روی زانو و یک کفش با پاشنه خنثی تنها موارد مورد نیاز شما می  باشد.

بهترین چیز در مورد کفش این است که آنها می توانند رنگ و سرگرمی را به یک لباس معمولی اضافه کنند. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، سبک امضای خود را بر اساس ساختار کمد لبستان انتخاب کنید.

4- در کمد لباستان ترفند هایی را بگنجانید

در آن صبح‌هایی که دیر می‌کنید و نمی‌توانید زمان بیشتری را برای ظاهر خود صرف کنید، مهم است که ترفند هایی برای کمدتان داشته باشید. برای این کار به مشکلاتی فکر کنید که بیشتر از همه شما را کند می کنند. اگر با موهایتان مشکل دارید، اکسسوری را پیدا کنید که همه چیز را به سرعت درست کند! ترفند ‌های سبک TikTok برای این کار عالی هستند! ( اگر در کنار هم قرار دادن لباس‌ها مشکل دارید، یک لباس یا تیشرت و شلوار بخرید که می‌توانید فوراً آن را بپوشید. اگر روزهایی را سپری می‌کنید که نمی‌توانید کفش‌های پاشنه‌تان را تحمل کنید، کفش دیگری پیدا کنید که به همان اندازه شیک به نظر می‌رسد، و مانند دمپایی‌تان در آن ها احساس راحتی می‌کنید، مانند یک جفت کفش تخت مشکی راحت. در واقع هدف شناسایی رایج ترین مشکلات و ارائه راه حل های ساده است.)

5- خیاط خود را روی شماره گیری سریع بگذارید

نکته کلیدی برای اطمینان از اینکه هر یک از قطعات لباس شما تا حد ممکن صیقلی به نظر می رسد (و چگونه گران به نظر می رسند) اطمینان از قرار گرفتن مناسب آنها است. اینجاست که خیاط شما وارد داستان می‌شود. قبل از اینکه کالایی را شروع به استفاده کنید، از خیاطتان بخواهید آن را نگاه کند تا ببیند آیا نیاز به دارد یا خیر. تعجب خواهید کرد که یک خیاط ماهر چقدر سریع می تواند اجناس ارزان قیمت یا معمولی را به قطعاتی تبدیل کند که همه شما را شبیه یک مدل ببینند. این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که کالای باکیفیت را در یک مغازه دستفروشی یا مغازه قدیمی پیدا کنید و آرزو کنید که کمی بهتر باشد. اگر در از نظر مالی کمی تنگنا هستید، این ترفند برای شما معجزه خواهد کرد

6- مطمئن شوید که برای هر لباس یک مسابقه پیش رو دارید

مطمئناً، رفتن به خرید به خاطر رفتن به خرید و یافتن چیزهای واقعاً عالی سرگرم کننده است. اما اگر هر سفر به مرکز خرید تبدیل به یک حمل و نقل بزرگ لباس شود، ممکن است ضرر بیشتری نسبت به سود داشته باشید. در واقع، داشتن لباس‌های زیاد می‌تواند ترکیب لباس‌های همسان را سخت‌تر کند. و متأسفانه، این موضوع ممکن است به این معنا باشد که شما با یک تن لباس روبرو می شوید که واقعاً هرگز آن هارا نمی پوشید.

برای جلوگیری از این مشکل، از این ترفند استفاده کنید که قبل از خرید، حداقل به سه چیز در کمد فعلی خود فکر کنید که با قطعه ای که می خواهید بخرید مطابقت دارد. این اولین قدم برای ساختن یک کمد مخصوص که مملو از قطعاتی است که می‌توان آن‌ها را به راحتی به لباس تبدیل کرد. سرمایه‌گذاری در اصول اولیه کیفیت به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که می‌توانید موارد بیشتری را نیز مطابقت دهید.

به عنوان مثال، یک یقه یقه اسکی آستین بلند به شما کمک می کند تا قطعات بیشتری را در کمد لباس خود از پاییز به زمستان تغییر دهید. داشتن یکی از آن ها در کمدتان تشخیص اینکه چه لباسی را در پاییز بپوشید آسان‌تر می‌کند، توجه داشته باشید که لباس‌هایی که با بقیه کمد لباس شما همخوانی ندارند یا در طول فصل‌ها همه کاره نیستند بعضا می توانند مشکل بزرگی خلق کنند.

7- یک مدل موی دو دقیقه ای برای استایل خود داشته باشید

حداقل بر روی یک مدل مو که پنج دقیقه یا کمتر طول می کشد، تسلط داشته باشید. اگر وقت خالی دارید، از فر مو، اتو مو یا آخرین مدلی که در Pinterest دیده اید قافل شوید. در غیر این صورت شما می توانید موهای خود را به صورت یک مو در پشت گردن یا تاج سر خود بکشید یا آن را به صورت فرم روسری درآورید. روکش سر مشکی با هر لباسی مطابقت دارد و می‌توان از آن برای مدل‌های مختلف مو استفاده کرد. همچنین قدرت یک مدل مو یا مدل موی کم نگهداری را دست کم نگیرید. به آرایشگر خود در مورد نگرانی هایی که ممکن است در مورد آرایش موهای خود هر روز صبح دارید بگویید و از آنها بپرسید که آیا آنها راه حل های ساده ای دارند یا خیر. نکته پایانی این که مطمئن شوید که اشتباهات مربوط به مدل مو را انجام نمی دهید زیرا انجام دادن آن می تواند شما را پیرتر نشان دهد.

8- لباس‌هایی بخرید که ماندگار باشند

سعی کنید همیشه روی لباس هایی سرمایه گذاری کنید که برخی از کارها را برای شما انجام می دهد. بسیاری از برندها، پیراهن‌ها و تی‌شرت‌های غیر معمولی را ارائه می‌کنند که حتی اگر در ته کشوی شما جمع شده باشند (یا در یک سفر کاری در چمدان له شده باشند) بدون چروک می‌مانند. یافتن برندهای لباس زنانه  که کاملاً سبک و هویت در حال تکامل ما را با افزایش سن به تصویر می کشد، ضروری است. علاوه بر این، ترمه، پشم، پلی استر و لیوسل نسبت به پارچه هایی مانند پنبه، ابریشم و ابریشم در برابر چین و چروک مقاوم تر هستند. لباس‌های خوش‌دوخته همچنین می‌توانند چند ثانیه از زمانی که برای آماده‌سازی لباس صرف می‌کنید کم کنند، به‌خصوص اگر از آن‌ها برای ساخت کمد کپسولی استفاده کنید.

9- به ناخن های خود توجه کنید

نکته مهم درباره این موضوع این است که ناخن های خوش مانیکور نشان می دهد که به جزئیات توجه می کنید. اما این به این معنی نیست که هر پنج روز یک بار به سالن بروید. یک قطره روغن کوتیکول شفاف به زیبایی ظاهر ناخن های شما کمک زیادی می کند. همچنین با ژل مانیکور که می تواند تا 20 روز دوام بیاورد، ماندگاری مانیکور خود را طولانی تر کنید. اگر قصد دارید رنگ به ناخن هایتان اضافه کنید، این چیزی است که می تواند کاربردی باشد

10- یک روال آرایشی سریع ایجاد کنید

سعی کنیدتمرین کنید آرایش روزانه خود را به 15 دقیقه یا کمتر کاهش دهید. برای روزهایی که دکمه تعویق را چندین بار فشار می‌دهید، نسخه فشرده‌ای داشته باشید که می‌توانید حتی سریع‌تر آن را تکمیل کنید. آرایشگر معروف سونیا کشوک توصیه می کند ترکیبی از چشم و لب را در رنگی زیبا و مدرن که خیلی مد روز نیست پیدا کنید. چشم قهوه‌ای دودی و لب شفاف، آرایش مناسب استایل روزمره است. داشتن لب قرمز روشن راه دیگری برای بیان خودتان با سرعتی باورنکردنی است. علاوه بر رژ لب، کانسیلر و ریمل نیز می تواند به شما کمک کند و در نهایت بعد از اتمام تمام این موارد شماآماده حرکت هستید.

11- مواظب وسایلتان باشید

حتی گران‌ترین کت و شلوارها و کیف‌ها نیز می‌توانند فرسوده به نظر برسند، اگر به درستی از آنها مراقبت نکنید. در نتیجه سعی کنید تا جای ممکن دستورالعمل های مراقبت از لباس خود را دنبال کنید و تعیین کنید که هر یک از اقلام چگونه باید ذخیره شوند. به عنوان مثال، ابریشم ممکن است هنگام تا شدن چروک شود و پلیورها به راحتی روی چوب لباسی کشیده شوند. علاوه بر این، زمانی را برای یک بار پوشیدن لباسی که قصد پوشیدن دارید اختصاص دهید.

قبل از اینکه از با لباستان از در منزل خارج شوید، نخ‌های شل را جدا کرده و خط‌های اتو و تا را پاک کنید. همچنین می توانید یک پرز پاک کن و ژاکت پاک کن مقرون به صرفه تهیه کنید که به ویژه در هنگام انجام کارهای نهایی در ظاهر شما مفید می باشند. همچنین سعی کنید  مطمئن شوید که از این سبک های قدیمی که فوراً با شما آشنا می شوند نیز اجتناب کنید.

12- لباس های بیرونی را جمع آوری کنید

ساده ترین راه برای اینکه در بهار، پاییز و زمستان مرتب به نظر برسید این است که یک کت، جاکت یا سوییشرت شیک بپوشید. متأسفانه در برخی موارد این اقلام می توانند گران باشند به خصوص اگر خوب دوخته شده باشند. به همین دلیل است که ممکن است بخواهید شروع به جمع آوری یک یا دو قطعه در هر فصل کنید. برای رسیدن به این هدف باید با یکی از اصول اولیه شروع کنید که شامل یک کمربند، یک کت چرمی مشکی یا یک کت شلواری یا نخودی سرمه ای یا شتری است. در حین خرید نیز از فروشگاه‌های لباس از کیفیت آن ها چشم پوشی نکنید. شما می توانید با دقت بالا قطعاتی با طراحی عالی و با بودجه مناسب پیدا کنید.

13- لباسی داشته باشید که به شما احساس شیک بودن بدهد

برخی مواقع قیمت پولی برخی لباس ها واقعاً مهم نیست. این که چگونه به شما احساس می دهد، مهم است. به عنوان مثال، برای آماده شدن خود برای یک جلسه بزرگ، می توانید یک ساعت درشت، یک جفت گوشواره مروارید ، یا یک عطر مجلل برای اینکه خود را برای یک شب از ساختار متداول و روزمرتان بیرون بیاورید انتخاب های مناسبی به شمار می روند. پوشیدن لباسی که به آن افتخار می کنید می تواند بقیه رفتار شما را تغییر دهد و شما را برای روز خود آماده کند.

پیشنهاد ما به شما این است که با خرید یک شومیز رنگی رویال کتان نخ شیک بودن استایل خودتان را تضمین کنید.

14- یک روتین مراقبت از پوست برای خود ایجاد کنید

پوست زرق و برق دار می تواند به شما کمک کند بدون توجه به زمان زیادی که برای بقیه برنامه های زیبایی خود صرف می کنید، یکدست به نظر برسید. حتما می دانید که هرگز نباید با آرایش بخوابید و یک رژیم غذایی متعادل از میوه ها و سبزیجات بخورید تا پوست خود را شاداب نگه دارید، اما همیشه جایی برای بهبود وجود دارد. سعی کنید تا یک کرم دور چشم (ترجیحاً حاوی پپتیدها و آنتی اکسیدان ها در لیست مواد تشکیل دهنده آن) به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید و همیشه پس از استفاده از پاک کننده آرایش صورت خود را بشویید.

15- استایل و وضعیت بدنیتان را حفظ کنید

وقتی زنی را در خیابان می‌بینید که به استایلش حسادت می‌کنید، به لباس‌های او توجه کنید، اما به نحوه راه رفتن او نیز توجه کنید. احتمالاً این تنها لباس او نیست که در کنار هم مناسب و شیک به نظر می رسد. بعد از دقت کردن سعی کنید هر روز و به صورت آگاهانه روی این وضعیت خود کار کنید. هنگام ایستادن، سر خود را مستقیماً روی شانه های خود نگه دارید. لگن و شانه‌های خود را با درگیر کردن قسمت مرکزی بدن و کشیدن شانه‌ها به پایین پشت خود حفظ کنید و (اگر تمایل به فرم متفاوتی از بدنتان دارید، بیشتر روی عضلات شکم خود تمرکز کنید و اگر تمایل به خم شدن دارید، بیشتر روی عضلات پشت خود تمرکز کنید). پشت میز خود بنشینید و هر دو پای خود را صاف روی زمین قرار دهید و زانوهای خود را صاف نگه دارید. تمام این موارد می تواند به شما در حفظ ساختار وضعیت بدنیتان کمک شایانی کند.

اگر به دنبال این هستید که بدانید لباس کاردیگن چیست و چه مسیری را تا به امروز طی کرده است، پیشنهاد می کنیم سری به مقاله لباس کاردیگن در طول زمان در مجله فروشگاه لباس زنانه ژیلمو بزنید.

سخن پایانی

اینکه همیشه مرتب و منظم و به نوعی ترتمیز به نظر برسید شاید کمی دور از دسترس و نشدنی باشد، اما مواردی وجود دارد که در این مقاله از مجله ژیلمو سعی کردیم تا شما را با آن ها آشنا کرده تا به واسطه رعایت کردنشان بتوانید تجربه ای متفاوت از ست و استایل شخصیتان به دست آورید. اگر شما نیز ترفند خوبی برای این موضوع سراغ دارید، حتما با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه دسته‌بندی‌ها سبد خرید 0 جستجو ورود/ثبت‌نام