14 راه برای رشد سریع ابرو

نوشته تحریریه ژیلمو

19 مرداد 1402

زیبایی

0 نظر

14 راه برای رشد سریع ابرو

ابروهای پر، مانند شلوار جین تنگ، هر چند وقت یک بار مد می شوند و از مد می افتند. بر خلاف تغییرات مد لباس که می‌توان آن را با یک چرخ زدن در بازار و لباس فروش ها اصلاح کرد، تغییراتی که در ابروهای شما ایجاد می‌شود می‌تواند به زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشند.

با ما همراه باشید تا با هم به 14 روش بی نظیر برای رشد سریع ابرو ها بپردازیم.

رشد سریع ابرو

صرف نظر از علت کم پشت شدن ابروها، هدف ما در ژیلمو این بود که بهترین مسیر برای داشتن ابروهای پرتر را بدانیم. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد رشد مجدد، به سخنان متخصصان مختلف مراجعه کردیم تا در نهایت دکتر ماریسا گارشیک متخصص پوست معروف را پیدا کردیم تا با توصیه های آن بتوانید به سادگی ابروهایی پر پشت داشته باشید.

ماینوکسیدیل

در حالی که ماینوکسیدیل بیشتر به عنوان درمانی برای مو های سر استفاده می شود، متخصصان پوست اغلب آن را برای رشد موهای ابرو نیز تجویز می کنند. توجه داشته باشید که برای نظارت بر درمان خود باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید، اما تجربه نشان داده است که معمولاً باید ماینوکسیدیل را با غلظت 3 درصد شروع کنید و در صورت نیاز به 5 درصد افزایش دهید. دکتر ماریسا می‌گوید: (من توصیه می‌کنم قبل از خواب، شکل مایع ماینوکسیدیل را مستقیماً روی پوست ابرو هایتان بمالید و اجازه دهید تا صبح به شکل کامل جذب شود)

برای رشد سریع ابرو موچین را کنار بگذارید

دکتر ماریسا می گوید: “موهای ابرو در یک چرخه مشخص رشد می کنند.” او پیشنهاد می کند که اگر در کندن موهای ابرویتان زیاده روی کرده اید، با تسلیم موچین خود، وسوسه بهبود شرایط ایجاد شده را از بین ببرید. ” در نتیجه شما باید بر روی اجازه دادن به موهای خود برای رشد مجدد به مدت سه ماه تمرکز کنید. بسته به میزان سلامت فولیکول های موی ابرو، ممکن است 12 تا 16 هفته طول بکشد تا حداکثر پتانسیل رشد خود را نمایش دهند.

دکتر ماریسا می افزاید: “تا جای ممکن برای رسیدن به ابرو های پر از کندن موهای ابرو خودداری کنید. در برخی موارد، این کار ممکن است با شرایطی به نام تریکوتیلومانیا همراه شود، اگر نمی توانید کندن موهای ابروی خود را متوقف کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا مشخص شود آیا درمانی برای آن وجود دارد یا خیر. دکتر ماریسا  همچنین می گوید از کندن ابروها خودداری کنید تا فرصت رشد مجدد ابروهایتان را فراهم کنید. او توضیح می‌دهد: (در حالی که کار با موچین برای اصلاح ابرو می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما کندن بیش از حد آن می‌تواند منجر به نازک شدن ابروها و آسیب‌های احتمالی به پوست اطرافش شود)

یک دوره استراحت داشته باشید

در حالی که انجام آن سخت است اما دکتر ماریسا از شما می خواهد قبل از تغییر ابروهای خود، کل دوره استراحت را رعایت کنید. “هرچند که می تواند این موضوع وسوسه انگیز باشد، ام سعی کنید قبل از اینکه بخواهید  ابروهای خود را بعد از اصلاح کردن با موچین بیش از حد شکل دهید، به مدت 12 تا 16 هفته اجازه دهید رشد کنند. اگر رشد ظاهری باعث حواس پرتی شما شد، از یک کانسیلر مات با پوشش کامل ستفاده کنید.

او می گوید که شما می توانید از مقدار کمی کانسیلر و تکنیک استیپلینگ برای پنهان کردن رشد اطراف ابرو هایتان نیز می توانید استفاده کنید. او همچنین اضافه می کند: (بسته به عمق موهای ابروی شما، این تکنیک ممکن است چند لایه طول بکشد تا به طور طبیعی با پوست شما ترکیب شود.)

با این که دکتر ماریسا توصیه می‌کند در دوره سه ماه استراحت از استفاده از موچین خودداری کنید، اما او می‌داند که ممکن است لازم باشد چند تار مو را تمیز کنید. بدر نتیجه برای این موضوع توضیح می دهد که کندن تعداد کمی تار فقط برای حل مشکل تمیزی ابرو مشکل خاصی نمی تواند داشته باشد.

استفاده از لاتیس برای رشد سریع ابرو

لاتیس بیشتر به عنوان یک درمان تجویزی برای افزایش طول مژه شناخته می شود، اما می توان از آن برای تقویت رشد ابرو نیز استفاده کرد. شما باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا ببینید آیا می توانید از این ماده استفاده کنید یا خیر، توجه داشته باشید که این ماده می تواند بسیار گران باشد (چیزی در حدود 100 دلار در ماه) اما یکی از سریع ترین گزینه های موجود در بازار است.

پر کردن ابروها

در حالی که منتظر رشد ابروهای جدید خود هستید، پر کردن ابروها ممکن است به جلوگیری از کندن موهای اضافی کمک کند.

برای این کار در ابتدا یک سایه مداد انتخاب کنید که ته رنگ (گرم، سرد، خنثی) و عمق رنگ (بلوند، قهوه ای، مشکی و غیره) را در ابروی شما منعکس کند. در مرحله بعد، نواحی پراکنده را با ضربات ریز پر کنید تا ظاهر موها تکرار شود.

برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی، بین هر ضربه، قسمتی را خالی باقی بگذارید.

دکتر ماریسا همچنین توصیه می کند که یک محصول موضعی را نیز به برنامه پوستی روزانه خود اضافه کنید که شامل مواد شناخته شده برای تقویت رشد موی سالم است.

بهداشت ابرو را تمرین کنید

شما احتمالاً از مداد ابرو، پودر و غیره برای پرکردن ابروهای کم پشت خود در طول دوره رشد استفاده خواهید کرد. به همین خاطر بسیار مهم است که پوست زیر ابروهای خود را سالم نگه دارید تا بهترین محیط برای رشد موهای جدید فراهم شود، که دکتر ماریسا توضیح می دهد که این کار شامل پاک کردن مناسب و صحیح تمام لوازم آرایشی در پایان روز می شود.

او می‌گوید: “حتماً ابروهای خود را بشویید. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مردم اغلب فراموش می‌کنند که ابروهای خود را به طور کامل تمیز کرده و بشویند، بنابراین مداد و پودر ابرو می‌تواند روی ابرو باقی بمانند.” دکتر ماریسا استفاده از نرم کننده های ابرو را نیز توصیه می کند. او می‌گوید: همانند موهای روی سر، استفاده از محصولاتی که به حالت دادن ابروها کمک می‌کند تا ظاهر ابروها را نرم و صاف کند، می‌تواند به رشد سریع ابرو ها کمک کند.

دکتر ماریسا همچنین هشدار می دهد که سایر بیماری های پوستی مانند درماتیت سبورئیک نیز ممکن است بر ابروها تأثیر بگذارد و منجر به پوسته پوسته شدن و قرمزی شود. اگر شک دارید که ابروهای کم پشت شما به دلیل مشکلات پوستی زمینه ای باشد، بهتر است برای ارزیابی با یک متخصص پوست مشورت کنید.

یک سرم رشد ابرو را امتحان کنید

در حالی که شکیبایی در رشد ابرو ها نکته ای کلیدی است و هیچ جایگزینی برای زمان لازم برای طی کردن مراحل رشد مو وجود ندارد، برخی از محصولات ممکن است رشد موهای ابرو را تقویت کنند. دکتر ماریسا چندین سرم رشد ابرو دارد که توصیه می کند از جمله:

  • RevitaBrow: این فرمول حاوی کمپلکس بیوپپتین، پپتیدها، لیپیدها، بیوتین، عصاره چای سبز و پانتنول است تا به تقویت و استحکام و حالت دادن به ابروها کمک کند. علاوه بر این، گل بهاری نیز دارد که به گفته دکتر ماریسا به عنوان یک مرطوب کننده برای جذب رطوبت عمل می کند. به طور کلی این محصول برای استفاده روزانه توصیه می شود و بعد از استفاده نتایج را می توان در اوایل هفته هشتم مشاهده کرد.
  • سرم ابروی Vegamour GRO: برای کمک به دستیابی به ابروهای پرتر، این محصول حاوی کمپلکس پلی‌فیتوباز با فیتومولکول‌هایی از جمله ماش و شبدر قرمز و روی است که برای کمک به حمایت از فولیکول مو از طریق آنتی‌اکسیدان‌ها، خواص ضد التهابی و تقویت‌کننده مو طراحی شده است.
  • سرم مژه و ابرو Multi-Peptide Lash and Brow: به گفته دکتر ماریسا ، با استفاده از پپتیدهای مختلف و عصاره های طبیعی مختلف، این سرم می تواند بر روی مژه ها و ابروها برای کمک به بهبود تراکم و ظاهر کلی ابروها استفاده شود.

ماساژ برای رشد سریع ابرو

علاوه بر استفاده از سرم‌های تقویت‌کننده رشد ابرو، می‌توانید استراتژی‌های جایگزین را نیز برای تقویت رشد امتحان کنید. دکتر ماریسا می گوید: «از آنجایی که هر مو به یک رگ خونی کوچک متصل است، تحریک جریان خون در ناحیه ابرو می تواند به رشد سالم مو کمک کند. سعی کنید هنگام انجام روتین مراقبت از پوستتان، استخوان ابروی خود را با نوک انگشتان خود میکروماساژ دهید و به آرامی از نوک انگشتان خود برای ضربه زدن روی هر ابرو برای حدود 30 ثانیه استفاده کنید. می‌توانید ماساژ ابرو را در روال منظم پاکسازی صورت یا مراقبت از پوست خود بگنجانید یا حتی این روش‌ها را به استفاده از سرم‌های رشد برای افزایش جذب آن‌ها اضافه کنید.

لایه برداری ابروها نیز می تواند کمک کننده باشد. دکتر ماریسا توصیه می‌کند که می توانید از یک مسواک نرم برای لایه‌برداری ملایم ناحیه ابرو برای تحریک چرخه مو استفاده کنید.

برداشتن موها در جهت اشتباه

پس از انجام مراحل فوق، مهم است که با احتیاط به هر گونه موچینی نزدیک شوید. به گفته دکتر ماریسا ، رایج ترین اشتباهی که افراد هنگام استفاده از موچین مرتکب می شوند، برداشتن موها در جهت اشتباه است.

او توضیح می دهد که هر مو به یک رگ خونی کوچک متصل است که آن را سالم نگه می دارد و اجازه می دهد دوباره رشد کند. هنگامی که آن رگ پاره شد، مو هرگز برنمی‌گردد. بنابراین، برای موچین کردن صحیح، باید پوست را با یک انگشت محکم نگه دارید و سپس موها را در جهتی که در حال رشد هستند موچین کنید. معمولاً این جهت به سمت بالا یا به سمت شقیقه است.

برای رشد سریع ابرو هیدراته بمانید

دکتر ماریسا می گوید: «پوست سالم و هیدراته برای رشد شاداب مو ضروری است. این بدان معناست که باید سعی کنید پوست را از داخل به بیرون مرطوب نگه دارید (و بالعکس). با تامین مقادیر کافی آب، بدن شما می تواند به درستی سم زدایی کند و تمام مواد مغذی مناسب را حفظ کند. علاوه بر نگه داشتن یک بطری آب در تمام طول روز در نزدیکیتان، مرطوب کردن موضعی ناحیه ابرو نیز مهم است.

دکتر ماریسا می گوید: «باید بپذیریم، ما اغلب از پوست زیر یا اطراف ابروهایمان غافل می شویم. پس مطمئن شوید که به سادگی کرم دور چشم خود را هر بار که استفاده می کنید، دور چشم و تا استخوان مدار چشم خود بیاورید. اطمینان حاصل کنید که هر کرم دور چشمی که میزنید با فشار ملایم انجام شود و حتما مطمئن شوید کرم مورد استفاده شما سبک می باشد.

استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک به طور گسترده ای برای تقویت رشد مژه ها و ابروها استفاده می شود. دکتر ماریسا می گوید: روغن کرچک می تواند یک راه حل خانگی ایمن و مقرون به صرفه برای رشد سریع ابروها باشد. سال‌هاست که از این روغن برای درمان بیماری‌های مختلفی از جمله ریزش مو استفاده می‌شود. در حالی که مطالعات علمی وجود ندارد که ثابت کند روغن کرچک می‌تواند موها را دوباره رشد دهد، اما خب این دارو یک داروی کم خطر است که ممکن است به شما کمک کند ابروهای پرپشت‌تری داشته باشید.

این محصول برای قرن ها در فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. اما فقط مطمئن شوید که یک نوع 100٪ خالص و ارگانیک از روغن کرچک را انتخاب کنید. این به آن معنی است که می توانید نسخه ای را خریداری کنید که رقیق شده باشد و نتایج رشد مورد نظر شما را ارائه نکند.

ابروهای خود را کوتاه کنید

به جای اینکه به سمت موچین بروید، سعی کنید ابروهای خود را به درستی کوتاه کنید. دکتر ماریسا می‌گوید: اگر ابروهایتان خیلی بلند می‌شوند، آن‌ها را به سمت بالا بکشید و انتهای آن را کوتاه کنید، اما مطمئن شوید که خیلی کوتاه نمی‌شوند. سپس می توانید با مداد یا ژل دلخواه خود فضای خالی آن را پر کنید تا تصویر پر بودن بیشتری ایجاد کند. تعدادی ژل ابرو در بازار وجود دارد که حاوی نرم کننده ها و همچنین الیاف رنگی برای ایجاد ابروهای سالم تر با ظاهری پرتر است.

صبور باشید

در حالی که گفتن آن آسان تر از انجام دادن است، اما در مورد رشد ابروها، صبر یک نکته بسیار بسیار مهم است. دکتر ماریسا می گوید: “موهای روی ابروهای شما مانند موهای سر شما هستند، در یک چرخه رشد می کنند و ممکن است مدتی طول بکشد تا همه موها به طور یکنواخت رشد کنند. و زمانی که در این دوره رشد مجدد با تکه‌ها یا شکاف‌هایی سر و کار دارید، مبارزه با آن شوخی بردار نیست.”

استفاده از یک نرم کننده برای ابرو

حفظ و نگهداری موهای ابروی موجود، کلید حفظ موهای موجود در آ« است. گرچن فریز، متخصص تریکولوژیست BosleyMD، RevitaLash RevitaBrow را توصیه می کند که سرشار از پپتیدها، لیپیدها، پانتنول و مواد گیاهی است تا به نرم شدن و تقویت موهای ابرو کمک کند. دکتر ماریسا نیز Benefit Browvo Conditioning Primer را پیشنهاد می کند زیرا معتقد است فرمول حاوی پروتئین سویا و کراتین آن نشان داده است که ابروها را پرتر و سالم تر نشان می دهد. ولی حتما دقت داشته باشید که این محصولات نمی توانند ادعا کنند که موهای ابروی شما را از نظر فیزیکی بلندتر می کنند، اما نمیتوان تاثیر گذاری آن ها را نیز انکار کرد.

همچنین اگر به دنبال راهی برای شست و شوی پالتو پشمی در منزل هستید، سری به مقاله های مجله سلام، مد و زیبایی ژیلمو بزنید.

علاوه بر این در هوای گرم تابستانی پوشیدن شومیز مانتویی لینن نچرال ترک می تواند استایل شما را در هر شرایطی حفظ کند.

سخن پایانی

امروزه ابروهای پرپشت به عنوان ترند مد و فشن به دقدقه بسیاری از افراد تبدیل شده است و شاید به دنبال راه های عجیب تری برای رسیدن به این هدف باشند، ما در ژیلمو امروز سعی کردیم تا کمی بیشتر شما را با ترفند های رشد سریع مو آشنا کنیم تا بتوانید به سادگی و با رعایت تعدادی نکته مهم ابروهایی پرپشت داشته باشید، امیداوریم که با مطالعه این مقاله یک قدم به این هدف نزدیک تر شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه دسته‌بندی‌ها سبد خرید 0 جستجو ورود/ثبت‌نام